REKLAMA

Watykan: Papieskie audiencje generalne znów bez udziału wiernych

Watykan: Papieskie audiencje generalne znów bez udziału wiernych

Od 4 listopada, środowe audiencje generalne papieża Franciszka znów odbywać się będą bez udziału wiernych – ogłosił w czwartek (29 października) Watykan. Przyczyną jest wykrycie zakażenia u uczestnika audiencji.

REKLAMA

W komunikacie przekazanym dziennikarzom biuro prasowe Watykanu podało, że wracają audiencje transmitowane przez media z papieskiej biblioteki.

Jak wyjaśniono – przyczyną tej zmiany jest sygnał o obecności osoby zakażonej na audiencji 21 października oraz chęć uniknięcia w przyszłości zagrożenia dla zdrowia uczestników.

Audiencje bez udziału wiernych odbywały się w bibliotece od marca, czyli od ogłoszenia pandemii. Na początku sierpnia wierni wrócili na środowe spotkania z papieżem, organizowane najpierw na dziedzińcu świętego Damazego przed Pałacem Apostolskim, a ostatnio w Auli Pawła VI.

Papież mówił kilka razy obecnym, że nie podchodzi do nich i pozdrawia ich z daleka, by uniknąć tworzenia się skupisk. Apelował o przestrzeganie reguł bezpieczeństwa i dodawał, że tylko wtedy można będzie kontynuować audiencje w takim trybie.

Źródło: interia.pl

REKLAMA

Komentarze