REKLAMA

Warszawa: Propaganda opozycji działa. Ponad połowa licealistów nie chodzi na religię

Warszawa: Propaganda opozycji działa. Ponad połowa licealistów nie chodzi na religię

Skutki propagandy Trzaskowskiego i opozycyjnych polityków widać w warszawskich szkołach – ponad połowa licealistów nie chodzi na religię.

Lekcja religi jest coraz mniej popularnym przedmiotem w Warszawie. Problem też uwydacznia się zwłaszcza w liceach – ale znaczne spadki można zobaczyć także w szkołach podstawowych.

Dane statystyczne podaje Warszawskie Biuro Edukacji – wynika z nich, że na religię w liceach chodzi jedynie 45 procent uczniów, w technikach 40,9 procent uczniów, a w szkołach podstawowych 78 proc.

Jak wyglądało badanie? Warszawskie Biuro Edukacji rozesłało do szkół ankiety, które musieli wypełnić nauczyciele. Na ich podstawie opracowano wyniki badań. Ankiety wypełniono w 249 szkołach podstawowych oraz 178 liceach, technikach i szkołach branżowych.

Co ciekawe, uczniowie nie chodzą także na etykę – liczba osób, które zamiast religii chodzą na dodatkowe zajęcia z tego przedmiotu wynosi około 5.5 proc. Czy w zamian uczniowie będą zmuszani uczęszczać na zajęcia z LGBT? Przypominamy, że Rafał Trzaskowski wprowadził kartę LGBT.

nczas
REKLAMA

Komentarze