REKLAMA

Warszawa: Przed Pałacem Kultury i Nauki podpalił się mężczyzna

Warszawa: Przed Pałacem Kultury i Nauki podpalił się mężczyzna

Przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie podpalił się mężczyzna. Mężczyzna oblał się łatwopalną substancją.

Sprawę skomentowała Magdalena Bieniak z Komendy Stołecznej Policji. Do zdarzenia doszło około godz. 16.30 na parkingu przed Pałacem Kultury i Nauki, od strony ul. Marszałkowskiej. Starszy mężczyzna oblał się jakąś łatwopalną substancją, a następnie podpalił.

REKLAMA

Straż Pożarna powiedziała natomiast: Na miejsce wysłane zostały dwie jednostki straży. Kiedy pierwsza z nich dojechała na miejsce, mężczyznę ugasili już świadkowie zdarzenia. Strażacy przystąpili więc do udzielania mu pierwszej pomocy, a potem przekazali go załodze karetki pogotowia.

Czy była to manifestacja polityczna? W sieci zawrzało. Część lewej strony wykorzystuje całe wydarzenie przeciwko partii rządzącej. Przed chwilą pod PKiN jakiś człowiek dokonał samopodpalenia. Właśnie wychodziliśmy z Pauliną Piechną-Więckiewicz z Pałacu, kiedy to zrobił. Żył, kiedy zabierała go karetka. Ten człowiek protestował w obronie wolności. Zostawił list oraz nagranie z prośbą, aby go nie ratować oraz to nagrywać i upowszechniać. Oczywiście akcji ratunkowej nie nagrałem, natomiast publikuję zgodnie z jego wolą część listu jaki pozostawił. – Napisał Tomasz Sybilski.

Sprawę będziemy monitorować na bieżąco.

onet.pl

Zobacz najnowszy reportaż Mediów Narodowych

 

REKLAMA

Komentarze