REKLAMA

Warszawa: Biały proszek w kopercie wraz z zagrożeniem wybuchowym

Warszawa: Biały proszek w kopercie wraz z zagrożeniem wybuchowym

W piątek do Urzędu Dzielnicy Bielany w Warszawie przyszła tajemnicza koperta. Po jej otwarciu wysypał się z niej biały proszek. Urzędnicy otrzymali również informację o umieszczonym w budynku ładunku wybuchowym. Policja poszukuje sprawcy całego fałszywego zagrożenia.

REKLAMA

Dzisiaj przed południem do Urzędu Dzielnicy Bielany w Warszawie nadeszła wraz z innymi kopertami jedna dziwna. Po jej otwarciu wysypał się biały proszek.

„Podczas otwierania jednej z kopert, która przyszła do kancelarii urzędu, wysypał się z niej biały proszek. W związku z tym, że nie wiadomo było, co to za substancja, natychmiast wdrożyliśmy procedury bezpieczeństwa i wezwaliśmy straż pożarną, policję i sanepid” – powiedziała p.o. rzecznika prasowego urzędu na Bielanach, Magdalena Borek.

Zobacz także: Strzelanina w Niemczech: 6 osób nie żyje

Na miejsce szybko dotarły odpowiednie służby. Jak się okazało w kopercie znajdowała się również wiadomość o ładunku wybuchowym umieszczonym w budynku. Funkcjonariusze natychmiastowo ewakuowali ludzi z placówki zabezpieczając teren.

„Osoba, która miała styczność z proszkiem, została przewieziona do szpitala na badania. Służby natomiast sprawdziły, czy substancja z przesyłki jest niebezpieczna. Po wstępnych oględzinach nie stwierdzono, by była groźna dla życia lub zdrowia, ale zostanie ona jeszcze zbadana w laboratorium” – poinformowała asp. Kamila Szulc z bielańskiej policji.  

Policja poszukuje obecnie sprawcy całego zamieszania. Za wywołanie fałszywego alarmu grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

onet

REKLAMA

Komentarze