REKLAMA

Walka z białymi autorami na Uniwersytecie Yale w USA

Walka z białymi autorami na Uniwersytecie Yale w USA

Program nauczania na kierunkach humanistycznych Uniwersytetu Yale ma zostać zmieniony. Wszystko przez „nadreprezentację białych autorów”, która może obrażać studentów o innym kolorze skóry.

REKLAMA

W celu zapewnienia „większego zróżnicowania” programu nauczania i walki z rasizmem, władze uczelni zdecydowały się na wprowadzenie zmian. Zmiany zakładają, iż czytanie dzieł wielkich twórców takich jak Szekspir, Chaucer czy Milton nie będzie już obowiązkowe. Studenci będą mieli do wyboru autorów o innym kolorze skóry.

Władze uniwersytetu zdecydowały się na zmianę, po otrzymaniu petycji, która złożona została niemal półtorej roku temu. „Czas zdekolonizować program studiów. Edukacja XXI wieku musi być zróżnicowana. Piszemy do was zainspirowani głosem studentów i mamy nadzieję, iż nie pozostaniecie głusi na ich zdanie” – możemy przeczytać w dokumencie.

Twórcy petycji twierdzą również, iż „pomija się wkład kobiet oraz osób queer w literaturę”. Uniwersytet na razie nie przychylił się do tego stwierdzenia i zmiany będą dotyczyć „tylko” koloru skóry autorów.

REKLAMA

Komentarze