REKLAMA

Wałęsa wpada w histerię i na Twitterze wydaje zakaz Andrzejowi Dudzie

Wałęsa wpada w histerię i na Twitterze wydaje zakaz Andrzejowi Dudzie

Lech Wałęsa wpada w histerię i na Twitterze wydaje zakaz prezydentowi Andrzejowi Dudzie: zabraniam panu powoływać się na „Solidarność”.

REKLAMA

Wałęsa postanowił zwrócić się do prezydenta Andrzeja Dudy na portalu społecznościowym Twitter. „Panie prezydencie Duda.
Jako współtwórca i Przewodniczący od zarania do odejścia na urząd Prezydenta zabraniam Panu kategorycznie, nie ma Pan prawa powoływać się na historyczną Solidarność”.

Były prezydent podkreśla, że zakaz wydaje ze względu na postawę PAD-a: „Za postawą jaką Pan prezentuję, za burzenie systemu trójpodziału władz o który Solidarność walczyła, za łamanie Konstytucji. za kłamstwa, manipulacje i pomówienia. Jestem przekonany , że Solidarność tamtych czasów by to z hukiem zrobiła, by Pan nie kalał jej szeregów”.

Rzecznik prezydenta nie zamierza odnieść się do wpisu Lecha Wałęsy, którzy zamieścił go po sobotnim wystąpieniu prezydenta Dudy w katowickim Spodku: „Nie byłoby upadku muru berlińskiego, nie byłoby wolności dla innych narodów, nie byłoby zjednoczenia Niemiec, gdyby nie „Solidarność”, gdyby nie ofiara tych wszystkich, co walczyli, tych wszystkich, co cierpieli, a przede wszystkim tych, co zginęli wtedy za wolną Polskę, 39 lat temu” – mówił PAD.

REKLAMA

Komentarze