REKLAMA

Wałęsa na konwencji KO: „Kornel Morawiecki to zdrajca”. Cała sala przyklaskiwała

Wałęsa na konwencji KO: „Kornel Morawiecki to zdrajca”. Cała sala przyklaskiwała

Lech Wałęsa wystąpił na konwencji KO. W trakcie wypowiedzi skandalicznie odniósł się do śp. Kornela Morawieckiego. Polityk nazwał marszałka seniora… zdrajcą.

REKLAMA

W sobotę odbył się pogrzeb Kornela Morawieckiego. Wałęsa postanowił skomentować działalność Marszałka Seniora na konwencji Koalicji Obywatelskiej: „Środek stanu wojennego, atakują nas z każdej strony. A on sobie, kozak, Solidarność Walczącą zakłada! Co to jest proszę państwa? To jest zdrada! Zdrajca” – zaatakował były prezydent.

Słowa polityka spotkały się z ogromnym entuzjazmem przybyłych na miejsce polityków Platformy Obywatelskiej i pozostałych koalicjantów PP. „Myśmy to olali, bo wiedzieliśmy, że on sobie pokozaczy, on nic tam nie potrafi, olaliśmy go” – mówił o Morawieckim.

Oskarżenia byłego prezydenta spotkały się z ogromną falą krytyki przez użytkowników mediów społecznościowych. „Mały, żałosny człowiek. Niestety charakterystyczna dla Wałęsy gnidowatość jaką przejawiał m.in wobec Anny Walentynowicz przybrała już rozmiary góry lodowej” – komentuje m.in. Wojciech Wybranowski.

REKLAMA

Komentarze