REKLAMA

Wałęsa do Europejczyków: „My nie mamy siły, niech Niemcy zorganizują Europę”

Wałęsa do Europejczyków: „My nie mamy siły, niech Niemcy zorganizują Europę”

Lech Wałęsa znowu szokuje. Tym razem wzywa Niemcy do zorganizowania i utrzymania porządku w Europie, tak ja zrobili to we własnym państwie.

„Polska i Węgry rozsadzą Europę. Wtedy wielkie zadanie stanie przed Niemcami. My nie mamy takiej siły, ale Niemcy są tym krajem, który pełni przywódczą rolę w Europie. Niemcy muszą mieć plan. Kiedyś zniszczyli Europę, to teraz mogą budować. Niech zorganizują Europę tak dobrze, jak to zrobili w swoim kraju” – powiedział Wałęsa.

Brak obrazka

Były prezydent powiedział te słowa czterem europejskim czasopismom z Niemiec, Holandii, Hiszpanii i Szwajcarii ( „Deutsche Welle”, „De Telegraf”, „El Mundo”, „Neue Zuricher”). Wałęsa skarżył się europejskim redakcjom na Kaczyńskiego, którego wprost nazwał dyktatorem.

„To klasyczny dyktator. Jak tylko mu coś nie wychodzi, to od razu zabiera, rozwiązuje, likwiduje. Ja to rozumiem, też mi różne rzeczy przeszkadzały, gdy byłem prezydentem. Ale to nie znaczy, że trzeba od razu likwidować. Trump postępuje tak samo” – podkreślał.

„Jeśli Polacy i Węgry rozwalą Unię Europejską, to od razu trzeba będzie trzeba stworzyć jakąś nową UE i zaprosić do niej wszystkie kraje. Każdy, kto będzie chciał przystąpić, powinien dostać listę piętnastu praw i piętnastu obowiązków, których bezwzględnie trzeba będzie przestrzegać” – podkreślał Wałęsa.

dorzeczy.pl

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze