REKLAMA

W ten weekend pierwsza tura prawyborów prezydenckich Konfederacji

W ten weekend pierwsza tura prawyborów prezydenckich Konfederacji

W ten weekend rozpoczynają się nareszcie prawybory prezydenckie w Konfederacji. Faworytem wydaje się być Krzysztof Bosak. Kto wygra?

REKLAMA

Jak już informowaliśmy wielokrotnie, Konfederacja wybrała model amerykański w wyborze swojego kandydata na urząd prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Ostatecznie do wyścigu stanęło dziewięciu kandydatów związanych z sojuszem narodowców i wolnościowców. Jedynym kandydatem Ruchu Narodowego jest Krzysztof Bosak, który wydaje się być faworytem całego starcia. Startuje oczywiście również Grzegorz Braun.

Stratuje także był poseł Paweł Skutecki, Krzysztof Tołwiński oraz jedyna w tym gronie kobieta, Małgorzata Ziętek-Wielomska. Partia KORWiN wystawiła aż czterech kandydatów: startuje Janusz Korwin-Mikke, Konrad Berkowicz, Artur Dziambor oraz Jacek Wilk. Dla jednych jest to dowód na to, że każdy z liderów partii JKM działa na siebie, a partii brakuje jedności, dla innych jest to dobrze przemyślana taktyka – ci, co oddadzą swój głos na Berkowicza, Dziambora i Wilka i tak ostatecznie de facto wesprą Korwin-Mikkego.

ZOBACZ TAKŻE: Konfederacja w Gliwicach popiera profesora Korab-Karpowicza

Jutro dwa pierwsze zjazdy Konfederacji. Pierwszy zjazd odbędzie się w Białymstoku, godzina 11:00, Rynek Kościuszki 11, Royal Hotel & Spa. Drugi w Olsztynie, także jutro – godzina 18:00, ul. Nad Łyną 10, Zajazd „U Leszka”. Z kolei 8 grudnia, to jest w niedzielę, zjazdy w Gdańsku i Bydgoszczy. Gdańsk o 11:00, ul. Podwale Grodzkie 9, Hotel Scandic, Bydgoszcz o 18:00, ul. Gdańska 14, Hotel Pod Orłem (Sala Malinowa). Kto wygra według Was?

REKLAMA

Komentarze