REKLAMA

W Polsce przekroczyliśmy liczbę 20 tysięcy chorych na COVID-19

W Polsce przekroczyliśmy liczbę 20 tysięcy chorych na COVID-19

Ministerstwo Zdrowia podało informację, że w Polsce przekroczyliśmy już liczbę 20 tys. zarażonych na koronawirusa.  Łącznie przypadków jest już 20143. Oficjalna liczba zgonów na terenie kraju to 972. Statystyki te codziennie się zwiększają.

W Polsce, jeśli chodzi o liczbę potwierdzonych przypadków przekroczyliśmy kolejną psychologiczną granicę. Nowych przypadków najwięcej potwierdzono w województwie śląskim – 62.  Dalej 46 w mazowieckim, a w dolnośląskim – 16. W pozostałych: wielkopolskie – 10, opolskie – 8, łódzkie – 6, małopolskie – 5, kujawsko-pomorskie – 2, lubelskie – 2, pomorskie – 2, podkarpackie – 1

W ciągu dzisiejszego dnia zmarło dziesięć osób

Światowa Organizacja zdrowia twierdzi, że do zahamowania pandemii jest jeszcze bardzo długa droga. W dniu dzisiejszym na całym świecie dzienny przyrost zachorowań jest największy od czasu wykrycia wirusa. Nowych chorych jest 106 tysięcy w ciągu jednej doby. Co ciekawe 2/3 z tych przypadków pochodzą z: USA, Rosji, Brazylii i Indii. Na całym świecie mogło zarazić się już ponad pięć milionów osób. Dane są nieprecyzyjne, bo wiele z krajów nie wykonuje wystarczającej liczby testów.

Źródła PAP

REKLAMA

Komentarze