REKLAMA

W Pieniężnie zdewastowali kapliczki! Były poświęcone polskim bohaterom

W Pieniężnie zdewastowali kapliczki! Były poświęcone polskim bohaterom

W Pieniężnie w województwie warmińsko-mazurskim doszło do skandalicznej profanacji dwóch kapliczek wykonanych przez lokalnego rzeźbiarza. Obydwie zostały oblane czerwoną farbą i zdewastowane. O sprawie poinformowała „Gazeta Polska Codziennie”. 

Obydwie kapliczki, które stały się celem nieznanych sprawców znajdowały się przy drodze. Jedna z nich upamiętniała Polaków pomordowanych na Wschodzie podczas II wojny światowej. Wpisano na niej kilka miejsc kaźni Polaków. W tym m.in.: Katyń, Miednoje, Ponary, Bykownię, Kuropaty i Wołyń.

Druga ze zniszczonych kapliczek była poświęcona Żołnierzom Wyklętym. Przedstawiała Jezusa Frasobliwego siedzącego na przestrzelonym hełmie.

W nocy z soboty na niedzielę obie kapliczki oblano czerwoną farbą. Jezusa całkowicie zamalowano sprejem, zaś hełm i napis zostały przekreślone. Na obu kapliczkach napisano hasło „PZPR+”. – informuje „GPC”.

„To zupełnie bez sensu. Nie wiem, komu mogłoby to przeszkadzać. Gdy to zobaczyłem, myślałem, że dostanę zawału. Niestety nie da się tego oczyścić i naprawić szkód. Trzeba by to było od nowa wyrzeźbić. To strasznie przykre, co się stało, kosztowało mnie to wiele pracy” – mówi dziennikowi Stanisław Chorążyczewski, rzeźbiarz.

„GPC” zauważa, że podobne napisy (PZPR+) wykonane czerwoną farbą w ostatnim czasie pojawiły się również na biurach poselskich PiS.

 

tvp.info

REKLAMA

Komentarze