REKLAMA

Vega kręci film o politykach. Zagrozi PiSowi? „Grożono mi, żebym przesunął premierę”

Vega kręci film o politykach. Zagrozi PiSowi? „Grożono mi, żebym przesunął premierę”

Patryk Vega może zmienić wynik wyborów? Jak informuje reżyser politycy składali mu „intratne propozycje”, aby zmienił datę premiery. Onet twierdzi natomiast, że scenariusz dostał się w ręce polityków PiS.

REKLAMA

O sprawie informuje portal Onet. Na początku września do kin ma trafić nowy film Patryka Vegi „Polityka”. Data premiery wywołała jednak lawinę komentarzy – reżyser twierdzi, że politycy są przerażeni tematyką, którą poruszy Vega. Scenariusz dostał się też ponoć do ważnych polityków Prawa i Sprawiedliwości.

„Wyjechałem z moim montażystą do Azji. Aktualnie składam ten film w Tokio po to, żeby nic nie zakłóciło jego premiery” – informuje reżyser twierdząc, że na samym początku kręcił obraz pod innym tytułem, aby do prasy nie wyciekło za dużo informacji.

„W moim filmie chcę pokazać polityków takimi, jakimi naprawdę są. Na co dzień widzimy pewną fasadę, obserwujemy to, co oni kreują na potrzeby mediów”. Przyznaje, że składano mu intratne propozycje, aby zmienił datę premiery – „Grożono mi też, że zostanę pomówiony”.

„Scenariusz został przechwycony, a ja już kilkukrotnie spotkałem się z próbami nacisku. Komunikowano mi wprost, że ten film uderzy w określone frakcje polityczne i może mieć wpływ na wynik wyborów, dlatego namawiano mnie do przesunięcia premiery na po wyborach i składano różne intratne propozycje” – dodaje Vega.

dorzeczy/onet
REKLAMA

Komentarze