REKLAMA

USA żąda od Polski zwrotu żydowskiego mienia! Sprawa roszczeń powraca

USA żąda od Polski zwrotu żydowskiego mienia! Sprawa roszczeń powraca

Tuż przed wyborami powraca temat roszczeń. Niemal cały Senat żąda od Sekretarza Stanu, aby wywarł jak największy nacisk na Polskę ws. roszczeń żydowskich.

Grupa senatorów domaga się od rządzących interwencji ws. roszczeń żydowskich: „Polska nie wypełniła jeszcze obietnic złożonych ocalałym z Holokaustu i innym osobom, których majątek został skonfiskowany” – pisze 88 senatorów do Mike’a Pompeo.

Brak obrazka
https://twitter.com/MarcinRola89/status/1158641528232992768

Jak podkreślają politycy – Polska jest jedynym krajem w UE, który nie uchwalił „kompleksowego prawa” dotyczącego nieruchomości zajętych podczas II wojny światowej.

„Jako zagorzali zwolennicy sojuszu polsko-amerykańskiego, zwracamy się do pana z apelem o śmiałe i szybkie działanie, by pomóc Polsce w kompleksowym rozwiązaniu tego problemu, w kontekście wzmocnienia stosunków dwustronnych między naszymi krajami” – piszą senatorowie.

REKLAMA

Przypominamy, że ustawa przyjęta przez Trumpa ma pomóc organizacjom żydowskim w bezprawnym odzyskiwaniu majątków utraconych przez Holocaust. Według autorów ustawy, należą one do spadkobierców, których potomkowie nie żyją.

Jak twierdzą przeciwnicy ustawy, zgodnie z zapisami 447 osoby lub organizacje nie związane z ofiarami Holocaustu będą próbowały odzyskiwać majątek rzekomo należny ofiarom wojny.

onet/medianarodowe

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze