REKLAMA

Ukraińcy wolą Angelę Merkel. Łukaszenka zdetronizowany

Ukraińcy wolą Angelę Merkel. Łukaszenka zdetronizowany

Łukaszenka został zdetronizowany – Ukraińcy w rankingu popularności wybrali na swojego idola niemiecką kanclerz, Angelę Merkel.

REKLAMA

Jeszcze w październiku to Łukaszenka okazał się ulubionym prezydentem na Ukrainie. Wszystko zmieniło się po 9 grudnia – Ukraińcy postanowili zdetronizować polityka na rzecz niemieckiej polityk. Merkel darzy sympatią aż 69 procent ankietowanych.

Jako trzeci w rankingu pojawił się polski prezydent, Andrzej Duda – cieszy się on sympatią 41 proc. badanych. Pozycja Polski nie dziwi, kiedy spojrzy się na statystyki ZUS i UE. Polska w 2018 roku wydała najwięcej w UE pierwszych zezwoleń na pobyt obywatelom spoza Wspólnoty – 635 tys., co stanowi aż 20 proc. wszystkich tych pozwoleń w całej Unii.

Również liczba wiz wydawanych Ukraińcom rośnie ogromnym tempie – w 2016 r. wydano ich 652 tys., a w roku 2017 już 845 tys. Portal gazetakrakowska.pl zwraca uwagę, że pod koniec października było zgłoszonych do ZUS ponad 58 tys. imigrantów. To niemal 6,2 tys. więcej, niż pół roku temu – większość z nich to obywatele Ukrainy. Sytuacja jest podobna w pozostałych województwach.

REKLAMA

Komentarze