REKLAMA

Ukraińcy chcą więcej od naszego kraju: „Zmieniły się oczekiwania wobec Polski”

Ukraińcy chcą więcej od naszego kraju: „Zmieniły się oczekiwania wobec Polski”

Ukraińcy chcą więcej od naszego kraju: „Zmieniły się oczekiwania wobec Polski” – informują media i dodają, że spada ich zadowolenie z pracy.

REKLAMA

„Średnio 72 proc. pracowników tymczasowych z Ukrainy deklaruje, że jest zadowolonych z pracy w Polsce. Jest to o 11 proc. mniej niż w 2018 roku” – czytamy w raporcie OTTO Work Force Polska. Autorzy podkreślają, że imigranci są coraz bardziej świadomi swojej pozycji przez c chcą więcej zarabiać.

Również liczba wiz wydawanych Ukraińcom rośnie ogromnym tempie – w 2016 r. wydano ich 652 tys., a w roku 2017 już 845 tys. Polskie placówki konsularne wydały w okresie 2014–2016 łącznie ponad 3 mln wiz, w tym imponującą liczbę wiz pracowniczych – aż 1,3 mln. Okazuje się, że imigranci domagają się wyższych płac. Za kwoty z 2018 roku chce pracować tylko 6% z nich.

W 2018 roku 41 proc. Ukraińców oczekiwało od 9 do 11 zł netto za godzinę pracy. Na taką kwotę liczy już tylko 6 proc. z nich. Większość chce, by stawka godzinowa wynosiła od 13 do 15 złotych. Imigranci nie tylko chcą lepiej zarabiać, ale też nie chcą wyjeżdżać z Polski.

Urząd do Spraw Cudzoziemców podaje, że rośnie liczba wniosków o pozwolenie na pobyt – tylko od początku roku aż o 12 proc. Dane wskazują, że do naszego kraju przyjeżdżają najczęściej osoby młode, w przedziale wiekowym 20-39 lat.

REKLAMA

Komentarze