REKLAMA

Ujęto sprawcę strzału z broni w kierunku kobiety

Ujęto sprawcę strzału z broni w kierunku kobiety

Blisko dwa tygodnie temu pewien mężczyzna oddał w kierunku kobiety strzał z broni palnej. Sprawcę ujęto po gorączkowych kilku godzinnych poszukiwaniach. Za ten czyn grozi mu do ośmiu lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

29. stycznia w wielkopolskiej gminie Chodów doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Na przystanku autobusowym nieopodal Kłodawy stała kobieta oczekująca na transport. W pewnym momencie podjechał samochód. Mężczyzna zapraszał ją do środka.

Zobacz także: OSTRO! Rzeuska: „PiS okłamuje Polaków za ich własne pieniądze” [WIDEO]

Kobieta nie odpowiedziała na jego usilne zaproszenie, ten więc wyszedł z auta i strzelił w powietrze z broni palnej. Następnie pospiesznie wszedł z powrotem do samochodu i pospiesznie uciekł z miejsca zdarzenia. Z kolei przerażona kobieta uciekła do pobliskiego domu opowiadając całą sytuację mieszkającej tam rodzinie.

Sprawcę ujęto kilka godzin po otrzymaniu przez policję zgłoszenia o popełnieniu przestępstwa. Funkcjonariusze mieli utrudnione zadanie, gdyż ofiara nie była w stanie podać numeru rejestracji auta, ani jego innych szczegółów.

„Poszukiwania tego kierowcy ruszyły niemal natychmiast. Mężczyznę zidentyfikowano po kilku godzinach. Okazał się nim 33-letni mieszkaniec gminy Przedecz. Policjanci udali się do jego mieszkania” – powiedziała sierż. sztab. Weronika Czyżewska z Komendy Powiatowej Policji w Kole.

Policjanci z kolskiej komendy po wkroczeniu do mieszkania przestępcy znaleźli dwie sztuki broni oraz amunicję. 33-latek nie miał pozwolenia na odnalezione przedmioty.

Na komendzie został przesłuchany przez prokuratora oraz poddany dwu miesięcznemu aresztowi. Mężczyźnie grozi od sześciu do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Zrzutka na organizacje Marszu Żołnierzy Wyklętych

interia

REKLAMA

Komentarze