REKLAMA

Ujawniamy: Polska ambasada w Manili zachęca Filipińczyków do osiedlania się w naszym kraju

Ujawniamy: Polska ambasada w Manili zachęca Filipińczyków do osiedlania się w naszym kraju

Polska chce zatrudnić więcej pracowników z Filipin – ogłosiła jeszcze na początku listopada Joanna Wasiewska z ambasady RP w Manili. Informację te podała 11 listopada br. rządowa agencja prasowa Philippine News Agency (PNA), ale dopiero teraz informacja ta dotarła do nas.

-Polska jest jedną z najbardziej rozwijających się gospodarek w Europie, ale ubytek naszej siły roboczej nie może zaspokoić potrzeb ciągłego rozwoju w naszym kraju. Mamy nadzieję, że uda nam się przyciągnąć filipińskich pracowników. Nawet jeśli w zimie jest zimno, można się spodziewać naszego najgorętszego powitania – powiedziała dziennikarzom Wasiewska.

REKLAMA

Czytaj także: Ministerstwo rodziny negocjuje umowy na sprowadzanie tysięcy imigrantów z Filipin, przyznaje wiceminister Szwed

Zapewniła, że ​​polski rząd chce rozszerzyć „kontakty międzyludzkie”, ruch turystyczny, promować wymianę w edukacji i kulturze z rządem filipińskim.

Chcemy również stymulować współpracę gospodarczą. Główne kategorie eksportu to części zamienne i żywność, a importujemy głównie produkty elektroniczne – dodała.

dzienniknarodowy.pl

Zobacz także:

 

REKLAMA

Komentarze