REKLAMA

Uber notuje wielomilionowe straty. Akcje w dół o 10 procent

Uber notuje wielomilionowe straty. Akcje w dół o 10 procent

Na przestrzeni kwartału spółka wykazała rekordową stratę przekraczającą 5 mld dolarów. W połączeniu ze stratą na jednej akcji w wysokości 4,72 dolarów fatalnie wpłynęło na nastroje inwestorów.

REKLAMA

W efekcie Uber w handlu posesyjnym zanotował na Wall Street spadek o ponad 10 proc.

Uber podaje, że w raportowanym okresie o 30 proc. w skali roku zwiększył liczbę użytkowników platformy. Na koniec czerwca br. miesięcznie z usług Ubera korzystało aktywnie 99 mln odbiorców. Wartość zamówień wzrosła z kolei o 31% do kwoty 15,756 mld dol.. Podana łączna liczba kursów na poziomie 1,677 mld oznacza wzrost w skali roku o 35 proc.

Rekordowa strata kwartalna zakomunikowana przez Ubera nie wpłynęła dobrze na sytuację spółki na Wall Street. Inwestorów zaniepokoił także fakt, że w raportowanym okresie wzrost przychodów miał mniejszą dynamikę od tej której oczekiwał rynek. Poza tym firma wykazała stratę na jednej akcji w kwocie 4,72 dol.

W rezultacie w czwartek po podaniu przez Ubera najnowszych wyników akcje spółki w handlu posesyjnym straciły na wartości ponad 10%. Nieco lepiej było w piątek. Po zakończeniu notowań akcje Ubera miały stratę na poziomie 6,82% i cenę 40,05 $ za jeden udział.

W 2018 roku spółka Uber Poland zanotowała spadek wpływów sprzedażowych o 0,5% do 20,56 mln zł oraz 663,8 tys. zł zysku. Rocz wcześniej zysk wniósł 668,5 tys. zł. Zatrudnia 46 osób, wykonuje usługi dla zagranicznych firm Ubera.

wirtualnemedia.pl

REKLAMA

Komentarze