REKLAMA

Twardy Brexit sprawi trudności Polakom? Kompromis jest coraz mniej realny

Twardy Brexit sprawi trudności Polakom? Kompromis jest coraz mniej realny

REKLAMA

Opuszczenie Unii Europejskiej przez Wielka Brytanię jest ostatnio gorącym tematem na salonach europejskiej polityki. Nie zawarcie szeregu umów, przez rząd brytyjski stanowi ryzyko dla przebywających w tym państwie obywateli z innych krajów członkowskich w tym Polski. Termin na kompromis upływa już 31 marca. Czasu pozostało niewiele.

Abp Lenga: Kościół opanowuje liberalizm, modernizm i progresywizm [WIDEO]

Kompromis w tej sprawie jest coraz mniej realny, choć nie należy wykluczyć przesunięcia terminu Brexitu – skomentowała w radiowej Jedynce Monika Kurtek, główna ekonomistka Banku Pocztowego.

Zdaniem rozmówczyni, na twardym Brexicie – stracą i Wielka Brytania i Unia Europejska, choć Wielka Brytania bardziej, bo np. w dużej części importuje żywność z państw Unii i w momencie jej opuszczenia zostanie od tego rynku odcięta.

REKLAMA

Duża niepewność panująca po obu stronach wpływa niekorzystnie na działanie firm europejskich, w tym także i polskich, które dla brytyjczyków są istotnym partnerem handlowym.

Jeśli chodzi o nasz kraj  – dodaje ekspertka – to Polacy pracujący na Wyspach nie wiedzą w tej chwili do końca, jaki będzie ich przyszły status w przypadku twardego Brexitu.

Pomysły Teresy May, Premier Wielkiej Brytanii spotykają duży opór w parlamencie brytyjskim, tym również z siły przewodniej, Partii Konserwatywnej. Podczas niedawnych obrad odrzucono umowę wypracowaną przez stronę brytyjską.

PR24

REKLAMA

Komentarze