REKLAMA

Tumanowicz chce ustawy anty-LGBT

Tumanowicz chce ustawy anty-LGBT

Witold Tumanowicz, kandydat do Sejmu z ramienia Konfederacji domaga się wprowadzenia ustawy, która pozwoli usunąć z przestrzeni publicznej prowokacyjne zachowania i symbole ruchu LGBT. Zapowiedział „rozdział LGBT od państwa”.

Jeden z liderów konfederacji zapowiedział to podczas konferencji Konfederacji „Wolność i Niepodległość” w Lublinie.

REKLAMA

My jako Konfederacja doprowadzimy do sytuacji, w której przegłosujemy ustawę anty-LGBT. To jest jeden z fundamentów tego, dlaczego idziemy do Sejmu – zaznaczył Tumanowicz.

Ta najbliższa kadencja Sejmu jest do tego, żeby wypracować taką dobrą ustawę – dodał.

Niespokojnie na homoparadzie w Lublinie. Użyto armatek wodnych

Kandydat stwierdził, że ustawa powinna gwarantować usunięcie z przestrzeni publicznej symboli i prowokacyjnych zachowań ruchu LGBT. Nawiązał też do wydarzeń z soboty, kiedy ulicami Lublina przeszła parada homoseksualistów. Podkreślił, że policja niesłusznie rozpyliła gaz łzawiący w kierunku kontrmanifestantów.

Chcemy wyrazić ogromne oburzenie tym, co się działo na ulicach naszego miasta, ponieważ nie dość, że profanowane były polskie symbole narodowe, polskie symbole święte, religijne, mamy do czynienia z sytuacją, w której normalni mieszkańcy Lublina byli gazowani, bo chcieli się sprzeciwić tej manifestacji – powiedział Tumanowicz.

REKLAMA

Komentarze