REKLAMA

Trzynasta emerytura nie dla nowych świadczeniobiorców

Trzynasta emerytura nie dla nowych świadczeniobiorców

Trzynasta emerytura nie będzie obowiązywać około 200 tys. nowych świadczeniobiorców po I kwartale 2020 roku. Trafi ona do 10 mln polskich emerytów. W tym roku na ten cel zostanie przeznaczone blisko 12 mld złotych z budżetu państwa oraz Funduszu Solidarnościowego.

Po I kwartale 2020 roku zostanie z budżetu państwa wypłacona trzynasta emerytura dla około 10 mln polskich emerytów oraz rencistów. Takowego świadczenia nie uzyskają jednak świadczeniobiorcy, którzy w stan spoczynku przejdą po 31. marca.

REKLAMA

Zobacz także: Krzysztof Bosak wziął ślub! Kim jest wybranka kandydata Konfederacji?

Co roku przybywa około 250 tysięcy nowych emerytów. Większość z nich czyli około 200 tysięcy osób w tym roku nie otrzyma dodatkowych funduszy emerytalnych.

Należy pamiętać, że wniosek o emeryturę można składać miesiąc przed ukończeniem wieku emerytalnego – 60 lat dla kobiet, 65 lat dla mężczyzn.

W roku 2020 świadczenia emerytalne otrzyma 9,8 mln osób w Polsce w tym renciści oraz osoby pobierające rodzicielskie świadczenia uzupełniające. Na ten cel przeznaczono w tym roku 11,75 mld złotych. Natomiast w następnym roku suma ta wzrośnie blisko dwukrotnie, bo wyniesie ona, aż 22,7 mld złotych.

Zrzutka na organizacje Marszu Żołnierzy Wyklętych

onet

REKLAMA

Komentarze