REKLAMA

Trzęsienie ziemi w Turcji – Nie żyje 8 osób

Trzęsienie ziemi w Turcji – Nie żyje 8 osób

Trzęsienie ziemi nawiedziło południowo-wschodnie tereny Turcji przy granicy z Iranem. Żywioł o magnitudzie 5,7 pochłonął 8 osób, a 21 zostało rannych w prowincji Van. Swoje epicentrum miało jednak po stronie irańskiej w małej wiosce Habasz e-Olya.

Szef tureckiego MSW Suleyman Soylu potwierdził doniesienia Europejskiego Centrum Sejsmologicznego o wydarzeniach na poołudniowo-wschodnich terenach Turcji. Trzęsienie ziemi miało miejsce przy granicy z Iranem.

Brak obrazka

Zobacz także: Zagraniczne sklepy ukarane za kłamanie ws. oznaczeń towarów. Ponad 800 kontroli

Wstrząsy swoje epicentrum miały w małej irańskiej wiosce Habasz e-Olya. Trzęsienie ziemi nastąpiło o godzinie 8:53 czasu lokalnego i miało siłę 5,7 w skali Richtera. Ustalono, że doszło do niego około 6 kilometrów pod ziemią.

Dzieci wśród ofiar

Do informacji publicznej podano liczbę ofiar, które zginęły w wyniku kataklizmu naturalnego. Wśród 8 zabitych osób znajdują się trzy ofiary z dzieci. Natomiast 21 osób zostało rannych.

“Zniszczenia spowodowały utratę życia. Odnotowano zniszczenia we wszystkich czterech wioskach” – powiedział gubernator prowincji Van, Mehmet Bilmez.

Na skutek trzęsienia ziemi zniszczeniu ulec miało około 1066 budynków, które się zawaliły. Na zdjęciach publikowanych przez tureckie media zobaczyć można poszkodowanych mieszkańców prowincji Van, próbujących odkopać swoich bliskich spod gruzów.

Zrzutka na organizacje Marszu Żołnierzy Wyklętych

wp

REKLAMA

Komentarze