REKLAMA

Trzęsienie ziemi w Chorwacji: Kibice Dinama Zagrzeb ratowali bezbronne dzieci

Trzęsienie ziemi w Chorwacji: Kibice Dinama Zagrzeb ratowali bezbronne dzieci

To było najsilniejsze trzęsienie ziemi w Chorwacji od 140 lat. Mimo pandemii koronawirusa tysiące osób z obawy o życie musiało opuścić szpitale, swoje domy czy miejsca pracy. Pomoc otrzymali od kibiców.

REKLAMA

W niedzielę Zagrzeb się zatrząsł. Mimo zagrożenia epidemiologicznego wielu obywateli Chorwacji było zmuszonych opuścić swoje domy. Mieszkańcy wyszli na ulice w obawie o swoje życie. Tragiczna sytuacja zastała także malutkich pacjanetów szpitala i kobiety w ciąży.

Okazuje się, że na pomoc ruszyli kibice Dinama Zagrzeb. Około tysiąc kibiców, najbardziej zagorzałych fanów Dinama natychmiast ruszyła do pomocy bezbronnym dzieciom. „Przez pierwsze 10-15 sekund czułem, że zaczyna się koniec świata – powiedział w rozmowie Damian Kądzior.

„Bad Blue Boys” postanowiła przyjechać do szpitala i włączyć się w ciężką pracę, razem ze służbami ratowniczymi, medycznymi i policją. Odpowiedzialni byli m.in. za noworodków podpiętych pod specjalistyczną aparaturę.

ZOBACZ TAKŻE: Koronawirus uderza w futbol. Koniec sezonu nawet… 31 sierpnia?

„Byli w szpitalu niemalże zaraz po trzęsieniu ziemi. Pytanie – Gdzie się podziały wszystkie ruchy feministyczne, LGBT, Zieloni i reszta tej lewicowej hałastry?” – piszą internauci chwaląc kibiców.

REKLAMA

Komentarze