REKLAMA

Trzaskowski unika debat wyborczych. Jego sztab tłumaczy to napiętym grafikiem

Trzaskowski unika debat wyborczych. Jego sztab tłumaczy to napiętym grafikiem

Jak przekonują sztabowcy kandydata KO na Prezydenta istnieje nikła szansa na udział ich reprezentanta w kolejnej debacie wyborczej. Rafał Trzaskowski wraz z Prezydentem Andrzejem Dudą sprytnie unikają kolejnych dyskusji z innymi rywalami. Sztab prezydenta Warszawy tłumaczy się napiętym grafikiem spotkań w terenie.

REKLAMA

Warto przypomnieć, iż wczoraj stacja Polsat wystosowała ofertę do TVP i TVN o przeprowadzenie wspólnej debaty wyborczej jeszcze przed I turą, choć wcześniej ze względu na odrzucenie zaproszeń przez dwóch kandydatów (Rafał Trzaskowski i Andrzej Duda) zrezygnowała z poniedziałkowego starcia. Udział w niej mieliby wziąć wszyscy zarejestrowani kandydaci na Prezydenta RP, jednakże po środowej debacie w Telewizji Polskiej szanse na jej organizacje maleją praktycznie do zera.

Zobacz także: Trzaskowski pozwany w trybie wyborczym ,,w związku z kłamstwami”

Sekretarz sztabu Rafała Trzaskowskiego, Marcin Kierwiński przekonuje, że taka debata może się nie odbyć, ze względu na napięty terminarz spotkań, insynuując, iż pozostali kandydaci również mogą odmówić zaproszenia – „Bardzo ciężko będzie zorganizować taką debatę przed pierwszą turą. Rafał Trzaskowski, tak jak i inni kandydaci, ma do przyszłego piątku 26 czerwca, gdy kończy się kampania, szczelnie wypełniony kalendarz” – stwierdził.

Nie wyklucza on natomiast, że taka wspólna debata różnych stacji telewizyjnych odbędzie się pomiędzy I, a II turą wyborów. Jest również pewny wejścia do drugiej tury Rafała Trzaskowskiego.

PAP/Onet

REKLAMA

Komentarze