REKLAMA

Trzaskowski: będzie śledztwo ws. nawoływania do nienawiści na Marszu Niepodległości

Trzaskowski: będzie śledztwo ws. nawoływania do nienawiści na Marszu Niepodległości

Zgłosiłem do prokuratury przypadki nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, rasowych, etnicznych na Marszu Niepodległości – poinformował w czwartek prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. Dodał, że będzie śledztwo, ponieważ sąd uwzględnił jego zażalenie na odmowną decyzję prokuratury.

REKLAMA

Rafał Trzaskowski przekazał w czwartek, że zgłosił do prokuratury przypadki nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, rasowych i etnicznych na Marszu Niepodległości.

,,#WarszawaDlaWszystkich to miasto wolne od nienawiści. Dlatego zgłosiłem do prokuratury przypadki nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, rasowych etnicznych na Marszu Niepodległości. Będzie śledztwo – sąd uwzględnił moje zażalenie na odmowną decyzję prokuratury” – napisał na Twitterze prezydent stolicy.

Chodzi o Marsz Niepodległości, który odbył się w 2019 roku. Zdaniem urzędników, symbole, znaki i hasła, które pojawiły się wówczas na nim, wyczerpują znamiona nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych i etnicznych.

Jak wyjaśniała w rozmowie z PAP rzecznik ratusza Karolina Gałecka, prezydent stolicy złożył zażalenie na decyzję prokuratury o odmowie wszczęcia postępowania w tej sprawie. ,,Sąd uwzględnił zażalenie prezydenta i polecił wszcząć śledztwo” – powiedziała PAP Gałecka.

Źródło: PAP

REKLAMA

Komentarze