REKLAMA

Trump z wynikiem negatywnym na koronawirusa

Trump z wynikiem negatywnym na koronawirusa

Prywatny lekarz Prezydenta Stanów Zjednoczonych przekazał do publicznych wiadomości informacje o stanie zdrowia swojego pacjenta. Donald Trump został zbadany pod kątek ewentualnego zarażenia koronawirusem. Poinformowano, iż amerykański przywódca nie został zarażony.

W piątek wieczorem po nacisku przez media w Stanach Zjednoczonych Prezydent Donald Trump poddał się badaniu na obecność koronawirusa po tym jak okazało się, że u brazylijskiego urzędnika z którym się spotkał wykryto obecność groźnego wirusa.

REKLAMA

Zobacz także: Watykan zamknięty. Papieski Wielki Tydzień bez wiernych

Lekarz amerykańskiego przywódcy Sean P. Conley zapewnił podczas konferencji prasowej, że u Trump nie zaraził się COVID-2019 – „Prezydent USA Donald Trump nie ma koronawirusa. Jego test dał wynik negatywny. Tydzień po obiedzie z brazylijską delegacją w Mar-a-Lago prezydent nie ma żadnych symptomów”.

Biały Dom powziął również działania na celu wybadania każdej osoby, z którą kontakt miał Prezydent USA. Sam zainteresowany nie bagatelizuje sprawy, mówiąc jednak że ciężko odzwyczaić się od podania ręki na przywitanie.

radiozet/pap

REKLAMA

Komentarze