REKLAMA

Trudno w to uwierzyć, ale chcą postawić pomnik… Hannie Gronkiewicz-Waltz

Trudno w to uwierzyć, ale chcą postawić pomnik… Hannie Gronkiewicz-Waltz

Obecna prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz jest bez wątpienia jedną z bardziej skompromitowanych postaci nie tylko w Platformie Obywatelskiej, ale w ogóle w polskiej polityce. Wciąż jednak pojawiają się głosy uznania dla niej, a nawet… pomysły budowania pomników. 

REKLAMA

Taki plan przedstawił w rozmowie z „Rzeczpospolitą” Andrzej Olechowski, jeden z założycieli Platformy Obywatelskiej, później odsunięty przez Tuska. Przyznał, że kandydatura Rafała Trzaskowskiego na prezydenta Warszawy jest dobrym rozwiązaniem. Więcej jednak miejsca poświęcił obecnej prezydent stolicy.

Rafał Trzaskowski jest dobrym kandydatem opozycji na prezydenta stolicy. Nie zaszkodzi mu nawet Hanna Gronkiewicz-Waltz, której po wyjaśnieniu reprywatyzacji powinno się postawić pomnik za modernizację stolicy. – stwierdził Olechowski.

Nie zbiło go z tropu nawet stwierdzenie redaktora „Rz”, że przecież na skutek afery reprywatyzacyjnej ucierpiało wielu mieszkańców Warszawy. Obecna prezydent zasłużyła co najmniej na ulicę lub plac swojego imienia za zasługi dla miasta. Sprawa reprywatyzacji za kilka lat pójdzie w zapomnienie. Prezydentura Starynkiewicza również nie miała tylko jasnych kart. – stwierdził Olechowski.

rp.pl
REKLAMA

Komentarze