REKLAMA

Tradycja katolicka ma nowego polskiego kapłana

Tradycja katolicka ma nowego polskiego kapłana

30 czerwca br., we wspomnienie św. Pawła Apostoła, w seminarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zaitzkofen bp Alfons de Galarreta udzielił święceń kapłańskich sześciu diakonom, w tym ks. dk. Jakubowi Wawrzynowi z Polski.

REKLAMA

W minioną sobotę, w warszawskim przeoracie, miała miejsce bardzo podniosła uroczystość. Ksiądz Jakub Wawrzyn, który otrzymał święcenia kapłańskie 30 czerwca br., odprawił mszę świętą prymicyjną.

Poprzedziło ją udzielenie błogosławieństwa prymicyjnego wszystkim, specjalnie na tę okoliczność przybyłym, wiernym z różnych kaplic z Polski oraz zaproszonym gościom, w tym z zza granicy. Msza święta rozpoczęła się z kilkunastominutowym opóźnieniem, ponieważ liczba osób chcących otrzymać błogosławieństwo była bardzo duża. W związku z tym ksiądz Jakub udzielał go jeszcze po mszy św. W tym czasie trwał już poczęstunek połączony z aperitif, któremu towarzyszyła oprawa muzyczna zapewniona przez zespół skrzypaczek. Pomimo wysokiej temperatury rozmowy toczyły się w najlepsze, a dobry nastrój dopisywał każdemu.

Następnie wszyscy ci, którzy otrzymali zaproszenie udali się do sali pod kościołem, gdzie czekał już na nich ciepły posiłek oraz dalsza możliwość wspólnego świętowania ze względu na to, że Pan Bóg obdarzył nas nowym kapłanem. Podobna uroczystość czeka nas również w przyszłym roku, kiedy to diakon Bartosz Tokarski otrzyma święcenia kapłańskie.

NEWS.FSSPX / MICHAŁ MURGRABIA

REKLAMA

Komentarze