REKLAMA

Tomasz Grabarczyk: Trwają rozmowy koalicyjne z Kukiz’15 [WIDEO]

Tomasz Grabarczyk: Trwają rozmowy koalicyjne z Kukiz’15 [WIDEO]

Gościem Mediów Narodowych był Tomasz Grabarczyk z partii KORWiN oraz reprezentant Konfederacji. Jego zdaniem po jesiennych wyborach Polską nadal rządzić będzie Prawo i Sprawiedliwość. Uchylił także rąbka tajemnicy w kwestii nowych partnerów koalicyjnych do wyborów parlamentarnych.

REKLAMA

Tomasz Grabarczyk powiedział na antenie Mediów Narodowych, że Prawo i Sprawiedliwość wraz partiami satelickimi (Porozumienie Jarosława Gowina i Solidarna Polska – red.) zwycięży w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Najprawdopodobniej z wynikiem utrzymującym zdolność samodzielnego rządzenia.

Anna Bryłka: UE dwóch prędkości staje się faktem [WIDEO]

„Jeżeli taka szansa na połączenie sił z Pawłem Kukizem istnieje oraz odrzuciłby on możliwość koalicyjną z PSLem, to stałbym na stanowisku, aby do takiego sojuszu doszło” – powiedział Tomasz Grabarczyk.

Reprezentant Konfederacji utwierdza się w przekonaniu, że takie porozumienie jest konieczne – „Takie porozumienie jest możliwe i konieczne do tego, by na jesieni w parlamencie znajdzie się siła będąca inna od wiodących ugrupowań. Taka formacja będzie języczkiem uwagi”.

Na pytanie redaktora Michała Jelonka prowadzącego program w Mediach Narodowych, kiedy Konfederacja zamierza wystartować z kampanią wyborczą, wówczas Tomasz Grabarczyk odpowiedział – „PiS i PO posiadają ogromne fundusze i mogą sobie pozwolić na wcześniejsze działania. My niestety nie posiadamy takich struktur i środków jak oni. Czekamy również na to kiedy Prezydent RP ogłosi kampanię wyborczą, byśmy mogli podjąć faktyczne kroki”.

Całość wywiadu można obejrzeć w materiale poniżej:

REKLAMA

Komentarze