REKLAMA

To koniec Kukiz’15? Szykuje się wielki transfer do PiS. Znamy nazwiska

To koniec Kukiz’15? Szykuje się wielki transfer do PiS. Znamy nazwiska

Nadchodzi koniec ugrupowania Kukiz’15? Jak informuje RMF FM – Przynajmniej czworo posłów chce przejść do Prawa i Sprawiedliwości. Znane są także nazwiska tych osób.

REKLAMA

Posłowie Kukiz’15 chcą przejść do PiSu i wystartować w jesiennych wyborach do Sejmu pod szyldem partii rządzącej. Wcześniej o transferze poinformował poseł Prawa i Sprawiedliwości.

„Kukiz wymieniany jako nasz koalicjant, rozsypuje się. Do mnie przychodzą posłowie od Kukiza i aplikują o przyjęcie ich do klubu PiS. Nie podjęliśmy jeszcze takich decyzji. Zastanawiamy się, czy podtrzymywać istnienie Kukiz’15, czy zgodzić się na to, że jego posłowie przejdą do nas” – informował Ryszard Terlecki na antenie Radia Kraków.

Okazuje się, że słowa Terleckiego to prawda. RMF FM nieoficjalnie dowiedziało się, że aż czworo posłów ugrupowania chce przejść do PiSu. Wśród nic są Tomasz Rzymkowski, Tomasz Jaskóła, Barbara Chrobak oraz Bartosz Jóźwiak.

W mediach zawrzało. Posłowie nie udzielają komentarza w tej sprawie, a samo RMF FM podkreśla, że ostateczna decyzja po stronie PiS nie zapadła: „Ostateczne decyzje nie zostały jeszcze podjęte przez władze klubu PiS, ale politycy partii rządzącej robili wstępne rozeznanie, kto byłby zainteresowany ich ewentualną ofertą”.

dorzeczy/rmffm
REKLAMA

Komentarze