REKLAMA

To koniec Kukiz’15? Będzie jeden klub poselski w Sejmie

To koniec Kukiz’15? Będzie jeden klub poselski w Sejmie

To prawdopodobnie całkowity koniec projektu politycznego pod nazwą Kukiz’15. Paweł Kukiz zapowiada, że w Sejmie będzie jeden klub poselski PSL i Kukiz’15.

Dzisiaj informowaliśmy, że pojawiające się po wypowiedzi Janusza Korwin-Mikkego plotki o utworzeniu dwóch oddzielnych kół poselskich Ruchu Narodowego i partii KORWiN są nieprawdziwe, a cała konfederacyjna jedenastka będzie działała pod szyldem Konfederacji. Mamy tu do czynienia z z dwoma silnymi filarami sojuszu dwóch partii, które mają różne idee, organizacje i programy polityczne, ale wiele wspólnych pomysłów na zmianę Polski.

Sytuacja Kukiz’15 jest zupełnie inna. Zamiast 42 posłów sprzed czterech lat, do nowego Sejmu weszło tylko pięciu kukizowców, do tego de facto z listy i dzięki Polskiego Stronnictwa Ludowego. Paweł Kukiz, tłumacząc powody dołączenia do PSL mówił wprost o tym, że Kukiz’15 samodzielnie nie zebrałby potrzebnych do startu podpisów. Wyśmiewany przez wszystkich narodowców, wolnościowców i antysystemowców sojusz Kukiz’15 z najbardziej „obrotową” partią na polskiej scenie politycznej wprowadził do Sejmu łącznie 30 posłów.

ZOBACZ TAKŻE: PSL wprost przyznaje, że trzyma Kukiza na smyczy i w razie problemów „zbuduje kojec”

Prawdopodobnie wspólny klub poselski to forma „kojca dla Pawła Kukiza”, którego stworzenie w pewnej sytuacji zapowiedzieli politycy PSL. Na pewno jednak oznacza to rezygnację z jakiejkolwiek antysystemowości i wyrazistości „ideowo-politycznej”. Podsumowując te rewelacje możemy zacytować pojawiające się w Internecie komentarze sympatyków sojuszu Ruchu Narodowego i wolnościowców: „Proszę państwa, 15 października 2019 roku, skończył się w Polsce Kukiz’15”.

REKLAMA

Komentarze