REKLAMA

Terroryści chcą urządzić drugi 11 września! Wywiad USA ostrzega. „Ryzyko ekstremalnie wysokie”

Terroryści chcą urządzić drugi 11 września! Wywiad USA ostrzega. „Ryzyko ekstremalnie wysokie”

Choć na Bliskim Wschodzie Państwo Islamskie zostało już niemal zupełnie zdławione, to nikt nie ma wątpliwości, że wielu terrorystów zdołało wymknąć się z osaczenia. Jak informuje Elaine Duke, sekretarz bezpieczeństwa krajowego Stanów Zjednoczonych, zarówno ISIS, jak i inne podobne organizacje planują ataki na miarę 11 września 2001 r. 

REKLAMA

Organizacje terrorystyczne jak ISIS chcą znowu porwać i rozbić samolot. Chcą wielkiej eksplozji, nasz wywiad nie ma co do tego wątpliwości. – powiedziała Elaine Duke podczas spotkania w amerykańskiej ambasadzie w Londynie. Dodała, że kolejne zamachy mogą być coraz bardziej krwawe.

Jak przekonuje Duke, tego rodzaju organizacje terrorystyczne są tym bardziej dochodowe, im większą aktywność przejawiają. Dlatego ich przywódcy nie zamierzają spocząć. Sekretarz bezpieczeństwa stwierdziła wprost, że w ten sposób liderzy grup terrorystycznych po prostu utrzymują rygor we własnych szeregach.

Duke poinformowała, że amerykański wywiad od dawna śledzi podejrzane przepływy dużych kwot pieniędzy. Jak dodała, ruch potencjalnych terrorystów jest coraz bardziej intensywny. Przyznała też, że ryzyko zamachu w USA jest „ekstremalnie wysokie”.

o2.pl 

___________________
Zobacz najnowszy reportaż Mediów Narodowych

REKLAMA

Komentarze