REKLAMA

Terlecki: Wybory prawdopodobnie 10 maja. Jest znak zapytania

Terlecki: Wybory prawdopodobnie 10 maja. Jest znak zapytania

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki powiedział, że 10 maja pozostaje najbardziej prawdopodobnym terminem przeprowadzenia wyborów prezydenckich. Podkreślił jednak, że jest „znak zapytania”, czy ze względów organizacyjnych nie trzeba będzie przesunąć głosowania o tydzień.

REKLAMA

Polityk był gościem poniedziałkowego programu w TVP Info. Padło pytanie o najbardziej realny termin wyborów prezydenckich.

To oczywiście 10 maja, z takim znakiem zapytania, czy o tydzień później nie będzie to wskazane ze względów organizacyjnych. Ale póki co, trzymamy się tego terminu 10 maja – zaznaczył.

Staż w Mediach Narodowych. Dołącz do naszego zespołu i zdobądź doświadczenie

Terlecki został zapytany, czy w grę wchodzi także sobota 23 maja. Wicemarszałek podkreślił, że „to ostatni możliwy termin”.

Ale w Polsce jest raczej tradycja odbywania wyborów w niedzielę, więc to byłoby myślę lepsze. Ale nie przewidujmy za wcześnie biegu wydarzeń; odpowiednie instytucje pracują nad tym, by (wybory – red.) były możliwe, by odbyły się prawidłowo i bezpiecznie. Myślę, że wszystko uda nam się dopiąć na 10 maja – powiedział.

REKLAMA

Komentarze