REKLAMA

Teraz! Ryszarda Petru idzie do wyborów razem z PO

Teraz! Ryszarda Petru idzie do wyborów razem z PO

W poniedziałek 18 lutego kierujący partią Teraz! ogłosili wspólny start z Platformą Obywatelską w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jak zaznacza lider ugrupowania Ryszard Petru, chcą współpracować mimo różnic programowych, aby przeciwstawić się politykom „obrażającym europejskie wartości”.

Lider partii Teraz! w swoim oświadczeniu wskazał, że w nadchodzących wyborach powinna ukazać się „siła całej opozycji”. Sprzeciwiają się rzekomym działaniom na rzecz wyprowadzenia Polski z UE przez polityków PiS.

Brak obrazka

„Nie zgadzamy się na to, aby Polska tkwiła na peryferiach Unii Europejskiej i pozostała na stałe w grupie państw drugiej prędkości.” – pisze Petru. „2019 to rok zmiany. To czas na współdziałanie, to czas na realizację hasła „Zjednoczonej Opozycji”, które przyświecało protestującym przed Trybunałem Konstytucyjnym, Sądem Najwyższym, Sejmem i Telewizją Polską” – głosił lider partii Teraz!

CZYTAJ RÓWNIEŻ: „Koalicja Dinozaurów” Schetyna montuje koalicję na wybory do europarlamentu

REKLAMA

Ryszard Petru przypomina, że popierał kandydaturę Rafała Trzaskowskiego w ostatnich wyborach samorządowych. Uważa jego sukces za „drogowskaz na kolejne wybory”.

„Teraz stawka jest jeszcze wyższa. Naszym celem jest wygranie wyborów do PE, a następnie jesiennych wyborów parlamentarnych” – podkreślał.

W ubiegłym tygodniu, w sobotę do „Koalicji Europejskiej” dołączyło również SLD, a dzień później Partia Zieloni.

REKLAMA

Źródło: PAP

REKLAMA

Komentarze