REKLAMA

Tczewska Inicjatywa Ekologiczna – nacjonalizm+ekologia

Tczewska Inicjatywa Ekologiczna – nacjonalizm+ekologia

REKLAMA

Już dawno nacjonaliści zrozumieli, że bez zdrowego środowiska człowiek nie ma warunków do zdrowego rozwoju. Dlatego też ekologia od jakiegoś czasu stała się jednym z najgorętszych tematów w środowisku narodowym. Staramy się stale zwalczać stereotyp o ekologach jako „lewackich szurach” z zieloną flagą w jednej dłoni, a tęczową w drugiej. 

Doskonały sposób na to znaleźli tczewscy Wszechpolacy, zakładając nieformalną grupę, noszącą nazwę Tczewska Inicjatywa Ekologiczna (TIE). Łączy ona lokalny patriotyzm i dbałość o naturalne środowisko z ideą narodową oraz Wszechpolskim poglądem na świat.

Plany inicjatywy są dość logiczne, a mianowicie założyciele planują zrzeszenie jak największej ilości młodych ludzi i aktywizowanie ich. Poza tym grupa ma również być swego rodzaju alternatywą dla lewackich stowarzyszeń, partii i zrzeszeń ekologicznych, które, na szczęście, w Tczewie swej zgnilizny moralnej jeszcze nie szerzą.

REKLAMA

Jesteśmy grupą młodych ludzi, którzy kochają naturę i są gotowi się dla niej poświęcić! Jeżeli chcesz poznać nowych…

Posted by Tczewska inicjatywa ekologiczna on Thursday, 29 June 2017

TIE, mimo że stawia na aktywizm, nie wyrzeka się również pracy formacyjnej nad swoimi działaczami. W przyszłości planowane są różnego rodzaju wykłady i pikniki. Będzie można poszerzyć na nich swoją wiedzę na temat ochrony przyrody oraz aktywizmu w ruchu narodowym.

Sekretarz tczewskiego koła MW, oraz koordynator TIE Rafał Buca, w wywiadzie dla „Dziennika Bałtyckiego” jasno określa cele działalności zrzeszenia:

„Nasza działalność opierać się będzie na działaniu od podstaw – na zbiórkach śmieci i edukowaniu dzieci, wpajaniu im jak ważne jest dbanie o przyrodę. Takie drobne rzeczy w rzeczywistości znaczą najwięcej […] wierzymy, że ojczyzna to nie tylko tradycja i naród, ale również ziemia i przyroda o którą powinniśmy się troszczyć.”

źródło:

Narodowcy.net
Polub fanpage Narodowcy.net na Facebooku
REKLAMA

Komentarze