REKLAMA

Taśmy Neumanna. Pogarda dla małych miast i własnych działaczy

Taśmy Neumanna. Pogarda dla małych miast i własnych działaczy

Ujawnione zostały „Taśmy Neumanna”. Opublikowane przez TVP Info nagrania pochodzą z przygotowań Platformy Obywatelskiej do wyborów samorządowych.

Nagranie pochodzi z 2017 roku. Sławomir Neumann, przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska, nagrany został podczas przygotowań do wyborów samorządowych w Tczewie. Spotkanie miało miejsce w biurze PO w Gdańsku, do którego przyjechała delegacja działaczy PO z Tczewa. To jeden z lokalnych działaczy PO nagrał Neumanna.

Na nagraniu słuchać wulgarne i krytyczne wypowiedzi o mieszkańcach Tczewa. „Nie chcę zajmować się Tczewem, bo tam są same poj*by”. Neumann komentował także działaczy Komitetu Obrony Demokracji: „Ci ludzie z tego KOD-u, bez organizacji, są niczym (…) Kodziarze to nie jest żadna siła.” Sławomir Neumann wielokrotnie bywał na manifestacjach organizowanych przez KOD.

ZOBACZ TAKŻE: PiS i Platforma ponad podziałami. Razem z UE wybudują nową synagogę w Łodzi

Co najbardziej uderza, to podejście do lokalnych afer i oskarżeń wobec samorządowców związanych z PO. Według Sławomira Neumanna nawet poważne i prawdziwe zarzuty wobec polityków PO nie są ważne, a nawet są rzeczą dobrą, bo mobilizują elektorat przeciwko „atakom PiS”. Nagrania świetnie pokazują, że dla „elit” Platformy nie liczy się czystość czy jakaś idea, a parcie do władzy.

REKLAMA

Komentarze