REKLAMA

Nowe „taśmy Kaczyńskiego”. PO składa wniosek do CBA

Nowe „taśmy Kaczyńskiego”. PO składa wniosek do CBA

Pojawiły się nowe taśmy Kaczyńskiego. Mimo, że internauci okrzyknęli je „politycznym kapiszonem” PO zdecydowało się złożyć wniosek do CBA w tej sprawie.

„Gazeta Wyborcza” opublikowała we wtorek stenogram nagrania rozmowy prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z austriackim biznesmenem Geraldem Birgfellnerem, która dotyczy planów budowy w Warszawie dwóch wieżowców przez powiązaną ze środowiskiem PiS spółkę Srebrna.

REKLAMA

Taśmy Kaczyńskiego wzbudziły wśród internautów skrajnie odmienne opinie co do oceny „taśm Kaczyńskiego” i ich politycznej siły rażenia.

Dzisiaj pojawiły się nowe nagrania, w których Kaczyński mówi, że inwestycja na ul. Srebrnej nie może dojść do skutku w powodów politycznych.

Jest kampania o charakterze czysto politycznym pod tytułem: partia buduje wieżowiec, azjatyckie stosunki czy nawet zgoła stwierdzenie, że to ja buduję, a w związku z tym jestem niezwykle zamożnym człowiekiem. Nie możemy sobie na to pozwolić -tak Kaczyński tłumaczył rezygnację z projektu.

Również dzisiaj posłowie Platformy Obywatelskiej zdecydowali o wystąpieniu z wnioskiem do CBA o zbadanie oświadczeń majątkowych Kaczyńskiego. – Dzisiaj jest wielkie sprawdzam dla polskiego państwa i polskich służb – powiedział Cezary Tomczyk.

Nie może być tak, że człowiek, który wydaje polecenia najważniejszym osobom w państwie, pozostaje poza kontrolą. Nie może być tak, że swoje interesy załatwia w centrali partii. To musi być sprawdzone i wyjaśnione – podkreślał na konferencji w Sejmie poseł Marcin Kierwiński.

onet.pl
REKLAMA

Komentarze