REKLAMA

Tak kończy się liberalny katolicyzm? Archidiecezja Bordeaux wzywa o wsparcie dla muzułmanów

Tak kończy się liberalny katolicyzm? Archidiecezja Bordeaux wzywa o wsparcie dla muzułmanów

Delegat archidiecezji Bordeaux, Daniel Ambry zwrócił się z apelem do francuskich katolików o wsparcie dla przebywających na terenach Francji uchodźców muzułmańskich.

REKLAMA

Jak twierdzi Daniel Ambry, przedstawiciel Islamsko- Chrześcijańskiej Grupy przyjaźni w Bordeaux, w wyniku wprowadzonych ograniczeń związanych z zagrożeniem epidemicznym udzielenie pomocy ubogim muzułmanom i uchodźcom jest niemożliwe. Meczety, które wydawały dla potrzebujących posiłki były zmuszone wstrzymać inicjatywę, dlatego wielu imigrantów znalazło się w bardzo trudnej sytuacji.

Otrzymane środki przekazane przez katolicką społeczność mają służyć przygotowaniu dla muzułmanów paczek żywnościowych. Paczki te zostaną wręczone uchodźcom okazji ich święta – Ramadanu.

W niniejszy apel włączyło się stowarzyszenie Solidarité Nord Sud, którego celem jest wsparcie dialogu międzykulturowego i religijnego.  Poparcie dla apelu zadeklarował także metropolita Jean- Paul James. Okazane wsparcie ma być między innymi wyrazem „braterskiej współpracy” , jak również „obietnicą pokoju w życiu codziennym”.

Apel miał także swój wyraz w liście skierowanym do katolików, zamieszczonym na witrynie internetowej należącej do archidiecezji.

ŹRÓDŁO: PCH24.PL

Zobacz też: Ławrow o oświadczeniu Mosbacher: Rosja wątpi w przeniesienie broni jądrowej z Niemiec do Polski

REKLAMA

Komentarze