REKLAMA

Szumowski zrezygnuje z ministerstwa? Szykują się zmiany w rządzie

Szumowski zrezygnuje z ministerstwa? Szykują się zmiany w rządzie

Dziennikarze „Super Expressu” pozyskali nieoficjalne informacje na temat obecnej sytuacji w rządzie Premiera Mateusza Morawieckiego. Minister Zdrowia najprawdopodobniej chce zrezygnować z dalszego prowadzenia resortu. Szykują się także dymisje innych ministrów w tym szefa finansów czy sportu.

REKLAMA

Premier Mateusz Morawiecki zdaniem dziennikarzy „Super Expressu” zamierza dokonać rekonstrukcji swojego gabinetu. Swoje posady ma stracić kilku ministrów obecnego rządu. Wśród kandydatów do utraty stanowiska wymienia się ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, ministra finansów Tadeusza Kościńskiego, czy też minister sportu Danutę Dmowską-Andrzejuk i minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

Zobacz także: Prezes Goya Foods poparł Trumpa. Lewica podjęła bojkot. Firma odniosła OGROMNE przychody!

Szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski ma najprawdopodobniej dosyć kierowania tym ministerstwem. Miał w kuluarach powiedzieć, że nie chce szefować temu niewdzięcznemu resortowi. Z kolei minister finansów Tadeusz Kościński ma w najbliższym czasie ubiegać się o fotel prezesa Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju z siedzibą w Londynie.

Poświęcenie rolnictwa na rzecz koalicji z PSL-em

Politycy Prawa i Sprawiedliwości w zakulisowych rozmowach z dziennikarzami, nie ukrywają, że prawdopodobnie minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, będzie zmuszony do rezygnacji jeśli dojdzie do koalicji z PSL. Wówczas ten resort zostanie przekazany przyszłemu partnerowi.

Jeśli chodzi o minister sportu, to szef rządu nie jest ponoć z jej pracy do końca zadowolony” – tak o minister sportu miał się wypowiedzieć jeden z polityków PiS.

Europoseł PiS Ryszard Czarnecki zapowiada, że zmiany w rządzie mogą odbyć się nawet w trakcie okresu wakacyjnego – „Wygrana Andrzeja Dudy wzmocniła premiera Mateusza Morawieckiego, który przecież dla prezydenta objechał w kampanii wiele miast i miasteczek. Prezes PiS ma do niego zaufanie” – skomentował anonimowo jeden ważniejszych działaczy partii rządzącej.

Super Express

REKLAMA

Komentarze