REKLAMA

Szumowski: Możliwe jeszcze większe restrykcje

Szumowski: Możliwe jeszcze większe restrykcje

Minister Zdrowia podczas ostatniej konferencji prasowej zaapelował do Polaków o większe poszanowanie zdrowia i życia. Ze względu na zwiększoną mobilność Polaków podczas minionego weekendu, Łukasz Szumowski zapowiedział nowe restrykcje.

Łukasz Szumowski podczas poniedziałkowej konferencji prasowej wyraził swoje obawy w związku z dość liczną reprezentacją społeczeństwa przebywającą w grupach na zewnątrz – „To, co będzie działo się dalej, będzie zależało od nas. Pokazał to też ostatni weekend. Lepsza pogoda, dużo ludzi na ścieżkach, w parkach. Postarajmy się zachować w najbliższych tygodniach większą dyscyplinę”.

Z tego względu przewidywane są nowe restrykcje – „Po tym widać, że wprowadzone środki nie są wystarczające” – mają się one pojawić w najbliższych dniach.

Zobacz także: Rewolucyjny dron bojowy Stanów Zjednoczonych

Szef resortu zdrowia podziękował także wielu Polakom i medykom za dotychczasowe wysiłki w walce z epidemią koronawirusa – „Dzięki naszej solidarności mamy szansę ograniczyć napływ nowych pacjentów do szpitali, co pomoże nam leczyć te osoby, które już się tam znalazły” – przytoczył również przykłady Włoch i Hiszpanii, gdzie nastąpiły znaczne wzrosty zachorowań w trakcie nieprzestrzegania lub braku restrykcji zgromadzeń.

„W związku z tym, podjęliśmy decyzję o dystrybucji ponad 5 milionów maseczek, 119 tys. masek FFP2 i wyższych, prawie 32 tys. kombinezonów, 6 milionów rękawiczek i 40 tys. gogli ochronnych” – informując, że trafią one w pierwszej kolejności do szpitali, a następnie do innych placówek oraz aptek i ośrodków zdrowia.

Zaznaczył, że obecnie w Polsce wykonuje się 1200 testów na obecność SARS-COV-2 na milion mieszkańców. Jednakże rząd dąży do tego, aby do końca tego tygodnia liczba wykonywanych testów wzrosła do 5000 na dobę.

wp

REKLAMA

Komentarze