REKLAMA

Szokująca opinia „Gazety Wyborczej” o wyborcach PIS: Są głęboko przywiązani do demokracji

Szokująca opinia „Gazety Wyborczej” o wyborcach PIS: Są głęboko przywiązani do demokracji

Jeśli sądzisz, że wyborcy PiS to polityczni frustraci, ludzie, którym się życie nie udało albo ofiary transformacji, to się grubo mylisz. Nie są wcale gorsi od Ciebie!- takie stwierdzenie odnaleźć można w jednym z artykułów „Gazety Wyborczej”. Tak, dokładnie! Nie chodzi o „Gazetę Polską”, ale o „Gazetę Wyborczą”.

REKLAMA

Chodzi tu o artykuł „Dobra zmiana w Miastku”, który powstał w oparciu o badania socjologa dr Macieja Gdula i jego współpracowników. Przeanalizowali oni opinię mieszkańców Miastkach, niewielkiej miejscowości, w której PIS osiągnął w ostatnich wyborach świetny wynik.

To nie jest partia populistyczna w tradycyjnym rozumieniu tego słowa, nie gromadzi ludzi rozczarowanych poziomem własnego życia. Mieszkańcy Miastka popierający Kaczyńskiego w większości nie narzekają na materialną sferę egzystencji. Mało tego, patrzą w przyszłość z optymizmem, a w przeszłość – bez żalu. Widzą zmiany, jakie w ostatnich 27 latach zaszły w ich najbliższym otoczeniu. I potrafią je docenić- czytamy w artykule.

Naukowcy podkreślają ponadto, że PIS miał zaproponować swoim wyborcom nową, atrakcyjną i spójną wspólnotową tożsamość. Partia dowartościowała również zwykłego człowieka, w kontrze do wyniosłych egoistycznych elit, ale też do wszystkich słabszych – „patologii” oraz uchodźców.

Co najbardziej istotne, „Wyborcza” przyznała również, że wyborcy PIS wcale nie odrzucają demokracji- Są do niej głęboko przywiązani. Uważają, że ich partia zyskała demokratyczny mandat w wyborach i mandat ten powinna wykorzystywać do realizowania zmian- czytamy.

niezalezna.pl

REKLAMA

Komentarze