REKLAMA

Szef Solidarności wściekły na PiS: „Zostaliśmy oszukani przez rząd”

Szef Solidarności wściekły na PiS: „Zostaliśmy oszukani przez rząd”

Szef „Solidarności” z rozgoryczeniem wypowiada się o partii rządzącej: „Zostaliśmy, że tak powiem oszukani przez rząd Prawa i Sprawiedliwości” – mówił w TVP Info Piotr Duda.

REKLAMA

Zostaliśmy, że tak powiem oszukani przez rząd Prawa i Sprawiedliwości (…) trzeba powiedzieć: dosyć dzielenia pracowników budżetówki na lepszych i gorszych, bo jedni otrzymują podwyżki na poziomie 30 proc., 20 proc., a inni na poziomie 2 proc. – podkreślał Duda w programie „Minęła 9”.

– Chcemy dziś porozmawiać sobie z panią minister Rafalską, że tak to nie może wyglądać. Domagamy się proporcjonalnych podwyżek takich jak w służbach mundurowych dla całej budżetówki, a także mówimy o wieku emerytalnym – dodał.

Piotr Duda zapowiedział, że chce doprowadzić do rozmów z minister Rafalską, jeśli jednak będą one niesatysfakcjonujące „Solidarność” zastanowi się nad protestami i strajkami. Jeżeli Prawo i Sprawiedliwość szuka sobie na tym froncie kolejnego wroga, to go będzie miała (…), bo jak Solidarność zacznie protestować, to sytuacja PiS będzie bardzo trudna – podkreślał w programie.

dorzeczy.pl
REKLAMA

Komentarze