REKLAMA

Szef „Solidarności” nie ma zamiaru przepraszać KOD. „Sąd dał się zmanipulować”

Szef „Solidarności” nie ma zamiaru przepraszać KOD. „Sąd dał się zmanipulować”

Sąd Okręgowy w Gdański zdecydował, iż władze „Solidarności” mają przeprosić Komitet Obrony Demokracji. Sprawa dotyczy zeszłorocznego konfliktu wokół organizacji 37. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych na Placu Solidarności w Gdańsku. Przewodniczący związku zapowiada odwołanie.

Sąd Okręgowy w Gdańsku zadecydował, że władze „S” mają przeprosić Komitet Obrony Demokracji. Ponadto, związek ma przeznaczyć 10 tys. zł. na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Sprawa dotyczy zeszłorocznego konfliktu wokół organizacji 37. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych na Placu Solidarności w Gdańsku. Wyrok jest nieprawomocny.

REKLAMA

>>Z “Gazety Wyborczej” drwi nawet Miller. “To już tyle lat temu było i teraz też jest”

Do wyroku na antenie TVP Info odniósł się szef „Solidarności” Piotr Duda. Przewodniczący związku ocenił wyrok sądu jako „kuriozalny”.

– Szefostwo KOD nie odcięło się od osób z przeszłością komunistyczną, o co ich prosiliśmy. To są zwykli tchórze. Ten wyrok pokazuje słabość wymiaru sprawiedliwości, nie obrażając sędziów niezawisłych, starających się – powiedział Piotr Duda.

DORZECZY

Podejrzani ws. reprywatyzacji wolni. Wpłacili GIGANTYCZNĄ kaucję!

REKLAMA

Komentarze