REKLAMA

Szef niemieckiego MSW za utrzymaniem ograniczenia sprowadzania rodzin przez imigrantów

Szef niemieckiego MSW za utrzymaniem ograniczenia sprowadzania rodzin przez imigrantów

Thomas de Maiziere, niemiecki minister spraw wewnętrznych opowiedział się za dalszym ograniczaniem sprowadzania rodzin „uchodźców” do Niemiec. Zakaz obowiązuje do marca 2018 roku.

REKLAMA

De Maiziere pełni swoją funkcję od grudnia 2013 roku. W wywiadzie dla dziennika „Heilbronner Stimme” powiedział, iż w przypadku zwycięstwa we wrześniowych wyborach parlamentarnych, partia CDU będzie zabiegać o przedłużenie zakazu.

Ograniczenie obowiązuje od marca 2016 roku i dotyczy imigrantów z Syrii, którym Federalny Urząd Migracji i Uchodźców (BAMF) nie przyznał statusu uchodźcy zgodnie z genewską konwencją o ochronie uchodźców. Imigrantom w takiej sytuacji przyznawany jest „status pomocniczny”, który pozwala na pobyt w Niemczech przez okres jednego roku z możliwością jego przedłużenia.

Osoby objęte pełnym statusem uchodźcy nadal jednak mogą sprowadzać do Niemiec swoje rodziny. Ustawa przez koalicję CDU/CSU i SPD miała pomóc odciążyć lokalne władze odpowiedzialne za zakwaterowanie i wyżywienie „uchodźców”.

Niemiecki dziennik „Bild” podał informację, iż w momencie wygaśnięcia zakazu w marcu 2018 roku około 390 tys. rodzin Syryjczyków uzyska prawo do sprowadzenia swoich rodzin do Niemiec. De Maiziere oznajmił, że liczby te są ogromne, ale jednocześnie nie jest w stanie potwierdzić tych informacji.

źródło: rp.pl

REKLAMA

Komentarze