REKLAMA

Szczecin zamknął szkoły. Powodem „choroba nauczycieli”

Szczecin zamknął szkoły. Powodem „choroba nauczycieli”

21 szkół i 14 przedszkoli w Szczecinie nie ma dziś odpowiedniej ilości nauczycieli, aby zapewnić uczniom opiekę. Dzieci zostają więc w domach, pod opieką rodziców.

REKLAMA

Proszę państwa o rozważenie możliwości zapewnienia dzieciom opieki w domu, ponieważ obawiam się, że nie będziemy w stanie zapewnić waszym dzieciom bezpiecznych warunków pobytu w placówce – zaapelowała dyrektor jednej ze szczecińskich szkół.

Kuratorium Oświaty w Szczecinie zapowiada kontrole w szkołach, gdzie nauczyciele masowo przebywają na L4. Powodem masowych zwolnień chorobowych jest strajk nauczycieli.

Przypominamy, że o podwyżkę apelowały nauczycielskie związki zawodowe. Związek Nauczycielstwa Polskiego podkreśla również, że oczekuje podwyżek dla pracowników oświaty i wychowania, szkolnictwa wyższego i nauki.

Ministerstwo podało, że płace zasadnicze nauczycieli wzrosną od stycznia 2019 roku. Podwyżki będą zależne od stopnia awansu zawodowego – będą wynosić od 121 do 166 złotych brutto.

Wynagrodzenie zasadnicze będzie wynosiło: dla nauczyciela stażysty – 2538 zł brutto (wzrost o 121 zł brutto), nauczyciela kontraktowego – 2611 zł (wzrost o 124 zł), nauczyciela mianowanego – 2965 zł (wzrost o 141 zł) i nauczyciela dyplomowanego – 3483 zł (166 zł).

onet.pl
REKLAMA

Komentarze