REKLAMA

Syryjczyk, radny szwedzkiego Ljungby aresztowany za przemyt imigrantów

Syryjczyk, radny szwedzkiego Ljungby aresztowany za przemyt imigrantów

Znany szwedzki radny został aresztowany za… przemyt imigrantów. Syryjczyk miał ustalony cennik za dzieci i dorosłych. Jak mówi – robił to dla pieniędzy.

REKLAMA

O sprawie poinformował na Twitterze Adam Gwiazda: „27-letni Syryjczyk Rashad Alasaad, socjaldem. radny szwedzkiego Ljungby aresztowany za przemyt imigrantów. Miał cennik: 1900 eru za dziecko, 2860 euro za dorosłego”.

Kim jest Rashad Alasaad? Przed wyborem na szwedzkiego radnego zajmował się ubezpieczeniami społecznymi i pracował w urzędzie podatkowym. Po wybuchu afery postanowił zawiesić swoją działalność polityczną i „opuścić wszystkie ugrupowania, do których należał”.

„W prowokacji z ukrytą kamerą powiedział: „Tak, przemyciłem tu całą moją rodzinę. Przemycałem wielu ludzi. To wcale nie trudne. Powiem ci czemu to robię. Szczerze mówiąc, głównym powodem są pieniądze.” Ogłaszał się na FB oferując przemyt z Grecji do Szwecji z fałszywymi paszportami” – dodaje Gwiazda.

W rozmowie ze szwedzkimi mediami Syryjczyk wypiera się jednak swojej działalności: „Absolutnie nie, jestem urzędnikiem państwowym”. Kiedy dziennikarze pokazali mu filmiki nagrane ukrytą kamerą mężczyzna uznał, że doniesienia o przemycie są nieprawdą: „Przysięgam na Boga, że ​​nikogo nie przemyciłem do Szwecji!”.

REKLAMA

Komentarze