REKLAMA

Syria grozi Izraelowi ,,kolejnymi niespodziankami”

Syria grozi Izraelowi ,,kolejnymi niespodziankami”

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Syrii wydało oświadczenie, w którym ostrzega Izrael przed kolejnymi atakami. W minioną sobotę syryjskie wojsko zestrzeliło izraelski samolot F-16 wracający z bombardowań.

– Agresor bardzo się zdziwi, gdyż myślał, że ta wojna – ta wojna na wyniszczenie, na którą Syria od lat jest narażana – sprawiła, że (Syria – red.) nie jest w stanie stawić czoła atakom – powiedział na konferencji prasowej wiceszef syryjskiego MSZ Ajman Sussan. – Jeśli Bóg pozwoli, za każdym razem, gdy będą próbować atakować Syrię, będą ich czekały kolejne niespodzianki – dodał.

REKLAMA

W ten sposób odniósł się do sobotniego strącenia przez obronę przeciwlotniczą izraelskiego samolotu wielozadaniowego. Atakował on wcześniej stanowiska irańskich bojowników walczących po stronie Baszara el-Asada. Była to pierwsza taka strata Izraela od 36 lat.

Premier Izraela Benjamin Netanjahu zapowiedział dalsze działania zbrojne w Syrii. Izraelski minister obrony Awigdor Lieberman stwierdził natomiast, że strona izraelska ,,nie akceptuje żadnych ograniczeń” oraz, że ,,będzie odpowiadać na wszelkie prowokacje”. – Teraz nie jest czas, by szczekać, teraz jest czas, by gryźć – dodał minister.

Izrael wielokrotnie sprzeciwiał się rozmieszczaniu irańskich wojsk przy okupowanych przez ten kraj Wzgórzach Golan. Żydzi oskarżają także Teheran o plany wybudowania fabryk amunicji w Libanie. W kraju tym na potężną skalę działa Hezbollah -organizacja wspierająca el-Asada.

REKLAMA

Komentarze