REKLAMA

Strzelnica w każdym powiecie. Nowy program MON rusza w 2018 r.

Strzelnica w każdym powiecie. Nowy program MON rusza w 2018 r.

Od początku 2018 roku Ministerstwo Obrony Narodowej planuje wprowadzenie programu budowy nowych i rewitalizacji starych strzelnic. Program ma objąć docelowo wszystkie powiaty. O projekcie poinformował wiceminister Michał Dworczyk.

Dotychczas hasło ogólnodostępnych strzelnic zostało zaprezentowane w Postulatach Ruchu Narodowego na II kongresie RN, który odbył się 3 maja 2014r. Fragment postulatu dotyczącego militaryzacji narodu (pełna wersja znajduje się tutaj):

REKLAMA

(…) Po trzecie, konieczny jest program udostępnienia, rewitalizacji lub budowy strzelnicy w każdym powiecie w celu szkolenia strzeleckiego młodych Polaków, zaznajamiania ich z bronią, a docelowo uwolnienia prawa posiadania broni. Tylko naród gotowy do obrony swojej ojczyzny może ocalić jej wolność i niepodległość.

Wygląda na to, że politycy PiSu przejęli ten postulat. Wiceminister Dworczyk twierdzi, że budżet dla projektu już został zaklepany:

Mamy zabezpieczone środki i jesteśmy na etapie wprowadzania zmian prawnych. Jest to program związany z dofinansowaniem budowy i rewitalizacji strzelnic. Chcielibyśmy, żeby w każdym powiecie poza jedną kompanią wojsk obrony terytorialnej, jedną szkołą średnią prowadzącą klasy wojskowe, była również jedna strzelnica – otwarta dla wszystkich, prowadzona przez samorząd.

Wiceminister stwierdził, że strzelnice cieszą się dużą popularnością a 100 strzelnic, które obecnie funkcjonują to niewystarczająca ilość.

źródło:

Narodowcy.net
Polub fanpage Narodowcy.net na Facebooku
REKLAMA

Komentarze