REKLAMA

Stanisław Tyszka gasi propagandzistkę Prawa i Sprawiedliwości

Stanisław Tyszka gasi propagandzistkę Prawa i Sprawiedliwości

Gościem radiowej Jedynki był w dniu dzisiejszym Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka. Powiedział, że oczekuje, iż polski MSZ wezwie amerykańską dziennikarkę do przeprosin za jej skandaliczne słowa podczas relacji z wizyty wiceprezydenta Mike’a Pence’a w Polsce.

REKLAMA

Szanujące się państwo powinno wezwać panią Mitchell do tego, żeby natychmiast przeprosiła za swoje słowa, a jeżeli tego nie zrobi, to wydalić ją z Polski w trybie natychmiastowym i wpisać na listę osób niepożądanych. Tak by zachowało się szanujące się państwo i tego oczekuję od ministerstwa spraw zagranicznych i ministra Jacka Czaputowicza” – powiedział.

Tyszka odniósł się również do relacji Polski i USA. Stwierdził, iż w „relacjach ze Stanami Zjednoczonymi Polska ma status asystenta kelnera„. Stanisław Tyszka krytycznie odniósł się do konferencji bliskowschodniej.

Te słowa wyprowadziły z równowagi popularną propagandzistkę PiS – Marzenę Paczuską, która stwierdziła, że to pan Tyszka jest kelnerem dla Stanów Zjednoczonych.

Między wyżej wymienioną dwójką rozgorzała dyskusja na portalu Twitter. Na nieszczęście – Stanisław Tyszka nie dał wyprowadzić się z równowagi, a i sprytnie uciszył propagandzistkę.

https://twitter.com/styszka/status/1095949074950512640

polskieradio.pl / Twitter.com

REKLAMA

Komentarze