REKLAMA

Stanisław Gawłowski pozostanie za kratkami

Stanisław Gawłowski pozostanie za kratkami

Poseł PO Stanisław Gawłowski pozostanie w areszcie. Sąd Okręgowy w Szczecinie podtrzymał decyzję Sądu Rejonowego w tej sprawie. Poinformował o tym pełnomocnik parlamentarzysty Roman Giertych.

Sienkiewicz chwali Brudzińskiego po rozwiązaniu marszu Młodzieży Wszechpolskiej

REKLAMA

Zdaniem byłego wicepremiera postanowienie sądu jest ,,głęboko niesłuszne” i ,,głęboko niesprawiedliwe”. Giertych powiedział też, że sędzia uzasadniał decyzję ,,w miarę rutynowo”.

Według adwokata na orzeczenie kładzie się cieniem ,,atmosfera w sądach szczecińskich” po tzw. aferze polickiej (chodzi o nieprawidłowości w wyznaczaniu składów sędziowskich badających sprawę działania na niekorzyść Grupy Azoty Zakładów Chemicznych Police) oraz ,,prześladowania sędziów, którzy wydali decyzje niekorzystne dla prokuratury”.

Zażalenie na decyzję o areszcie rozpatrywał jednoosobowo sędzia Ryszard Małachowski. Został on do tego wyznaczony w losowaniu.

Zarzuty dla Stanisława Gawłowskiego dotyczą spraw o charakterze korupcyjnym. Odnoszą się do okresu, gdy pełnił on funkcję wiceministra ochrony środowiska w rządzie PO-PSL. Miał wtedy przyjąć prawie 175 tys. zł łapówki oraz dwa zegarki warte niemal 25 tys. zł. Prokuratura zarzuca także posłowi podżeganie do wręczenia łapówki o wysokości co najmniej 200 tys. zł, ujawnienia tajnej informacji oraz plagiatu pracy doktorskiej.

Główne zarzuty mają związek z tzw. aferą melioracyjną. Chodzi o nieprawidłowości przy inwestycjach melioracyjnych w województwie zachodniopomorskim. Gawłowskiemu Grozi do 10 lat więzienia.

 

Zobacz też.

 

https://youtu.be/BhYdIcv0yk0

 

 

REKLAMA

Komentarze